Cornaro Fish Restaurant
Son Luzinyan Kraliçesi Catherinea Cornaro

Venedik’in kızı anlamına gelen St.Martin’in kızı ünvanıyla Kıbrıs ta Ms.1400’lü yılların sonuna dek adaya damgasını vurmuş ve Ms. 1507 yılında Girne de adı tam olarak bilinmeyen bir manastırda gözlerini hayata kapamış bir kraliçe olarak tarihe geçmiştir.

İşte Malpas Efsanesi
Luzinyan Kraliçesi Catherina Cornaro Girne’nin her noktasına hakim bir tepe olan Buffawento kalesinden özellikle denizden gelebilecek saldırıları takip edip, askerlerini yönetiyordu.Efsanenin Parçaları Bütünü Oluşturuyor

Denizden gelen bir saldırı sonunda kraliçenin askerleriyle birlikte en sevdiği köpeği de yaralanır. Köpek birkaç gün ortalardan kaybolur ve kaleye geri döndüğünde iyileştiğini görünce kraliçe çok sevinir ve yaralı askerlerine de köpek i takip etmelerini emreder ve Fontana diye bilinen akarsuyun kenarında yaraların sarıldığı nehir, nehrin hemen üstünde şimdiki Malpas Hotelin bulunduğu yere ufak bir şapel yaptırır ve hala o şapel orijinal haliyle Malpas otelin bahçesinde korunmaya alınmıştır. “ Efsaneye Sahip Çıktık ve ruhu olan bir yeri canlandırdık ” diyor Reşat Altınör.Adınız : Soyadınız : Mesajınız :
E-Posta Adresiniz : Telefonunuz :
Rezervasyon Tarihi : Kişi Sayısı :